День української писемності

8 лист. 2019
Заходи до Дня української писемності

Уже традиційно на початку листопада, відповідно до наказу управління освіти від 16.09.2019 № 334 «Про організацію і проведення міського етапу фестивалю ораторського мистецтва у 2019/2020 навчальному році», наказу по навчальному закладу від 18.09.2019 № 308 «Про проведення І (шкільного ) етапу фестивалю ораторського мистецтва», річного плану на 2019/2020 навчальний рік урочисто були проведені з 05.11.2019 по 08.11.2019 року  заходи до Дня української писемності та мови.

Упродовж  тижня відбувалися різноманітні заходи. Усі вони присвячені темі писемності та грамотності.

05.11.2019-08.11.2019 року була організована виставка ілюстрацій, малюнків: «Із сивої глибини віків бере початок наша мова...», «Сторінка колишньої книги».

06.11.2019 року - перегляд презентації «Невмируща спадщина Кирила і Мефодія», який підготувала вчитель 4-А класу Терещенко Є.Ю.

06.11.2019 року вчитель української мови та літератури Гавриленко О.О. на уроці української  мови у 5-Б класі провела хвилинки-цікавинки про українську писемність.

07.11.2019року – класний керівник 1-А класу Мілус І.В. з дітьми здійснили подорож  по сторінках лепбука  «Мрії про Україну», де учні розгадували мовні ребуси, кросворди.

08.11.2019 року - проведення радіодиктанту національної єдності. Здобувачі освіти разом з працівниками закладу взяли участь у написанні радіодиктанту.

07.11.2019 року вчитель початкових класів Івченко С.В. провела шкільний етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 4-х класів.

08.11.2019 року класний керівник 9-Б класу Надточа І.В. разом з дітьми провели виховний захід «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». Були показані презентації, відеоролики про українську писемність, діти розповідали притчі, гуморески, показана сценка про сучасну та літературну розмову. Випустили святкову стіннівку «Не дай догоріти! Підтримай вогонь рідної мови».

Протягом тижня класні керівники провели години спілкування: «Рідна мова в рідній школі».

Провідна ідея всіх святкових заходів – повчальність, яка надає нащадкам історичний досвід, виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів в учнів, бажання примножувати родинні традиції, розуміння своєї причетності до подій, які відбувались в історії України.

Учні 1-4 класів продовжили гру-подорож «Козацькому роду нема переводу» та здійснили наступну зупинку за маршрутом «Мовна скарбничка». Учні 3-А класу з класним керівником Терещенко Є.Ю. випустили стіннівку.

Педагог-організатор Галицька Н.А. разом з лідерами шкільного учнівського самоврядування оформили статтю у газету міської Асоціації дитячо-юнацьких організацій закладів загальної середньої освіти «Нове покоління». (фото)